برای خرید و استعلام قیمت لپ تاپ نیازمند گذاشتن دقت و زمان زیادی هستیم به دلیل اینکه خرید لپ تاپ مناسب، کاری بسیار دشوار است. در این پست درباره موضوع قیمت لپ تاپ مورد نظر، کاربرد آن واشتباهاتی که در هنگام خرید لپتاپ با آن ها مواجه هستیم صحبت خواهیم کرد.

در این شرایط گرانی لپ تاپ و وسایل الکترونیکی و صعودی بودن قیمت ارز انتخلب سخت و پر استرس شده و جای هیچ گونه اشتباهی در این میان باقی نخواهد گذاشت.

برای خرید کامپیوتر اگر از نظر بودجه در مضیقه نیستید، پیشنهاد میشود که لپ تاپ را انتخاب کنید به این دلیل که از وزن کمتری نسبت به کامپیوتر‌های رو میزی برخوردار هستند و مهم تر از آن قابل حمل هستند و مزیت دیگری که نسبت به کامپیوتر های رومیزی دارند این است که بسیار جمع و جور است.

برای خرید لپتاپ ما با سوال هایی رو به رو هستیم:

هدف ما از خرید لپ تاپ چیست؟

در بین لپتاپ ها، همه نوع ویژگی و قیمتی جود دارد و همین امر باعث میشود که انتخاب لپتاپ مناسب کار سختی شود.

به همین دلیل باید کاربرد و استفاده‌ی خود از لپتاپ را مشخص کنید.

باید مشخص کنید که استفاده‌ی شما فوق حرفه‌ای، حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و یا عادی است.

لپتاپ فوق حرفه‎‌ای برای اشخاصی است که از سیستم برای گیمینگ، طراحی های سنگین و انیمیشن سازی استفاده میکنند.

لپتاپ حرفه‌ای برای اون دسته از اشخاصی است که سیستم را برای کار های مهندسی و طراحی های نیمه سنگین استفاده میکنند.

لپتاپ نیمه حرفه‌ای برای اشخاصی است که کارهای دانشجویی و تجاری انجام میدهند و دسته ی اخر که لپتاپ های عادی است برای اشخاصی است که کارهای عادی اعم از مولتی مدیا و کار های خانگی انجام میدهند.

وقتی که استفاده و کاربری خودتان را فهمیدید میتوایند برای خرید لپتاپ مناسب یک قدم به جلو بردارید.

سیستم عامل ها و ویژگی های آنان

رابط کاربری هایی که شما میتوانید برای استفاده از لپتاپ خود با آن ها به تعامل بیایید به ویندوز و مکینتاش خلاصه میشود که اگر با این ها آشنا نباشید پاسخ دادن به این سوال کار دشواری خواهد بود، که البته انتخاب درست برای هرشخصی کاملا امری سلیقه‌ای است، در ادامه با هم مقداری از مزیت‌ها و معایب این سیستم عامل ها را با هم بررسی میکنیم.

· سیستم عامل ویندوز:

یکی از انعظاف پذیر و اصطلاها دم دستی ترین سیستم عامل هاست که قابلیت های بسیاری را در لپتاپ ها میتواند عرضه کند که جدید ترین نسخه عرضه شده از این سیستم عامل با نام ویندوز 10 است که با تغییرات ظاهری و قابلیت جدید زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین خود یعنی 7 و 8 عرضه شد. از جمله تغییر بین حالت تبلت و رومیزی و دستیار توانای کورتانا میباشد.

· سیستم عامل مکینتاش یا macOS:

این سیستم عامل سیستم عامل اختصاصی دستگاه های اپل است و شرکت دیگری اجازه‌ی استفاده از این سیستم عامل را ندارد.

یه طور کلی این سیستم عامل کارایی مشابه ویندوز را دارد.اما با رابط کاربری متفاوت و مختص به خودش

که برنامه ها به جای اینکه در استارت ویندوز باشد در اینجا در باکسی مختض به خود در پایین صفحه به نام داک قرار دارد.

و به جای دستیار کورتانا در ویندوز در اینجا دستیار مخصوص به اپل به نام سیری وظیفه‌ی کمک رسانی به شما را دارد. دیگر قابلیت جالبی که این دسته از لپتاپ دراراست این است که اگر گوشی موبایل شما هم اپل باشد میتوانید پیام ها و تماس های خود را از روی لپتاپ خود دیده و پاسخ بدهید، پس اگر هدفتان لپ تاپ اپل است برای خرید موبایل هم حتما این برند را مد نظر داشته باشید.

و اما این سیستم سازگاری با تاچ و صفحه‌ی ال سی دی لمسی ندارد چرا که هیچ یک از سیستم های اپل در این زمینه با صفحه لمسی رونمایی نشده است.

از کجا خرید کنیم؟

پس آنکه انتخاب خود را انجام داده اید که چه نوع لپ تاپی را خریداری کنید موضوع مهم دیگر این است که این لپ تاپ را از کجا تهیه کنیم که هم قیمت مناسبی داشته باشد هم از اصالت کالا مطمئن باشیم و هم گارانتی معتبری داشته باشد…

فروشگاه اینترنتی کالاوما یک فروشگاه کامل است که با خیال راحت میتوانید در این روزهایی که بیرون رفتن و خرید کردن مقداری مشکل شده است، نیاز های خود را با استفاده از آن برطرف کنید و یک خرید اینترنتی دلپذیر داشته باشید.

این سایت همچنین سعی کرده است، در زمینه اطلاع رسانی و انتخاب درست هم شما رو راهنمایی کند، تمامی محصولات موجود با مشخصات کامل و قیمت رقابتی ارائه میشود و شما میتوانید بررسی ها و مشخصات کامل محصول را مشاهده کنید، آن را با محصولی دیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

نوشته مهم ترین نکات خرید لپ تاپ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.