کیف پول الکترونیک جایگزین پول فیزیکی خواهد شد

در جهت پرداخت الکترونیک که این روزها در جهان بسیار مورد پذیرش قرار دارد، معمولا ما حرکت بزرگ ملی را شاهد نبوده ایم. این بار اما به نظر ما رسد که خبرهایی باشد اما جزییات زیادی وجود ندارد. فعلا گفته شده که کیف پول الکترونیک جایگزین پول فیزیکی خواهد شد.

کیف پول الکترونیک

پول و اعتبار در آخرين جلسه خود با صدور کيف الکترونيک پول از طريق بانک‌ها و موسسات اعتباري غير بانکي موافقت کرد.

بر اساس اطلاعات موجود، اولين کيف پول الکترونيکي در ايران، در دهه 70 توسط بانک ملت با عنوان کيف پول سوخت پياده‌سازي شد. طبق گزارش‌هاي منتشر شده، کيف پول الکترونيکي يک سرويس آنلاين است که با استفاده از آن مي‌توان تراکنش‌هاي اينترنتي مانند خريد شارژ و خريد بسته اينترنت، پرداخت قبوض و … را با گوشي موبايل يا کامپيوتر انجام داد.

کاربرد کيف پول بانکي الکترونيکي همانند کيف پول معمولي است ولي کيف پولي که به‌جاي اسکناس و سکه، حاوي وجه و اعتبار الکترونيکي است. سهولت در استفاده، امن و مطمئن، سرعت بالا، ارتباط آسان با ساير حساب‌ها و تجميع تراکنش‌هاي خرد از جمله مزيت‌هاي کيف پول الکترونيکي هستند که برخي کارشناسان به‌ آنها اشاره مي‌کنند. همچنين، کيف پول الکترونيکي از طريق حساب بانکي قابل شارژ کردن است. امروزه استفاده از اپليکيشن‌هاي کيف پول الکترونيکي در تمام دنيا رايج است.

در ايران، به تراکنش‌هاي حداکثر 50 هزار تومان، تراکنش‌هاي خرد اطلاق مي‌شود که حالا قرار است اين ابزار جديد جانشين پول و اسکناس در اين نوع تراکنش‌ها شود.

نظر شما درباره این طرح کم جزییات (!) چیست؟

نوشته کیف پول الکترونیک جایگزین پول فیزیکی خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code