استعفای مدیر عامل اجرایی HTC آقای Yves Maitre پس از یک سال

یک سال پیش برای شما نوشتیم که مدیر عامل اچ تی سی (HTC) تغییر کرد. قرار بود با رهبری «مت»، این شرکت به تمرکز بر واقعیت مجازی، شبکه 5G و هوش مصنوعی ادامه دهد. امروز اما شاهد استعفای مدیر عامل اجرایی HTC آقای Yves Maitre پس از یک سال هستیم. با این استعفا حالا رئیس هیئت مدیره شرکت تایوانی یعنی خانم Cher Wang دوباره به این مقام باز می گردد.

استعفای مدیر عامل اجرایی HTC

اوایل امروز، HTC اعلام کرد که رئیس و مدیر عامل آن ایو مت به دلیل شخصی استعفا داده است و تنها چند روز از یک سال اتقاق می افتد. رئیس و بنیانگذار شر وانگ بار دیگر سمت مدیرعاملی را به عهده گرفت.

طبق بیانیه HTC :

“محدودیت های شدید مسافرتی بین المللی به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 … بر مدیر فرانسوی که بیشتر از یازده ماه گذشته را دور از خانواده اش به اروپا گذرانده بود، تأثیر داشته است” بنابراین هیئت مدیره استعفای ماتر را پذیرفت.

در زمان حضور Maitre در HTC، این شرکت تلاش کرد تا با گسترش هدست های ماژولار Vive Cosmos، حضور VR خود را تقویت کند و حتی از دستگاه های نسل بعدی خود را که گفته می شود جمع و جورتر هستند، اطلاع داد. به دنبال آن Vive XR Suite راه اندازی شد تا تلاش های VR خود را به بخش تجارت متمرکز کند. این شرکت همچنین در نهایت اولین تلفن هوشمند 5G خود را با نام U20 روانه بازار کرد.

Cher Wang

با این وجود، مدیر سابق Orange قادر به ادامه اداره شرکت نبود. چارک دوم سل 2020 شاهد نهمین ضرر سه ماهه متوالی HTC بود که هزینه آن 1.83 میلیارد دلار NT (حدود 62 میلیون دلار آمریکا) بود، که این نیز یک جهش نسبت به ضرر 1.68 میلیارد دلاری NT سه ماهه قبلی (57 میلیون دلار) به شمار می رود.

پس از یک بار اخراج در ماه دسامبر، این شرکت اقدامات بیشتری را در ماه ژوئن اعلام کرد، که هیچ یک از آنها تعداد کارکنان تحت تأثیر را مشخص نکرده است. اگرچه به گفته یک منبع نزدیک به موضوع، آخرین دور از کارها حتی خود ماتر نبوده است، که نشان می دهد او ماه ها پیش استعفای خود را ارسال کرده بود و این روشی معمول برای مدیران سطح بالا است.

حالا که وانگ دوباره مسئولیت آن را به دست گرفت، نه تنها باید از پس امور مالی برآید، بلکه باید خیلی زود با هدفون VR مستقل نسل بعدی شایعه شده فیس بوک نیز مبارزه خوبی انجام دهد. در همان زمان، وانگ همچنین باید اطمینان حاصل کند که تجارت تلفن های هوشمندش پایدار است.

نظر شما درباره این تغییرات در اچ تی سی چیست؟ فکر می کنید پیشرفت خوبی در انتظار تایوانی ها باشد؟

نوشته استعفای مدیر عامل اجرایی HTC آقای Yves Maitre پس از یک سال اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code