سیم کارت شاد چیست؟

می دانیم که مدرسه ها به زودی بازگشایی می شود و دوباره داستان شبکه شاد و این موضوعات پیش خواهد آمد. این بار شاهد یک ارایه جدید به نام “سیم کارت شاد” هستیم. اما سیم کارت شاد چیست؟ به صورت خیلی خلاصه این سیم کارت‌ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را نخواهند داشت و به زودی در مراکز اپراتورها قابل دریافت است. به نوعی این همان ویژگی کنترل والدین روی سیم کارت کودکان است که حالا با آغاز سال تحصیلی قرار است به دانش آموزان ارایه شود.

سیم کارت شاد

فرآیند تولید سیم‌ کارت‌های دانش‌آموزی آغاز شده و اپراتورها پای کار آمدند و مکلف شدند که سیم کارتی به نام سیم کارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند تا از این طریق دل نگرانی‌های خانواده‌ها هم کاسته شود.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش درباره نقش اپراتورها توضیح داد: همکاران ما در حوزه اپراتورها برنامه ریزی کرده‌اند و با جلسات متعددی که گذاشته شده و فرآیندی که طی شده،‌ به زودی ارائه سیم کارت‌های دانش آموزی را شاهد خواهیم بود.

حبیبی با بیان اینکه سیم کارت‌های دانش‌آموزی تنها به فضاهای مورد تایید آموزش و پرورش دسترسی خواهند داشت، گفت:‌

این سیم کارت خاص استفاده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خواهد بود. قاعدتا این سیم کارت‌ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را، نخواهند داشت. قرار است ما در خصوص این سیم کارت‌ها به صورت White list عمل کنیم که دانش آموزان بتوانند به فضاهایی که مورد تایید است دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که دانش‌آموزان به محتواهای نامناسب دسترسی پیدا نکنند،‌ همچنین سیاست‌هایی که وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد، روی این سیم کارت‌ها اعمال خواهد شد.

برای اخبار مشابه، در کانال تلگرام ترنجی عضو شوید.

کدام اپراتورها؟

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش درباره زمان عرضه این سیم‌ کارت‌ها گفت:

اپراتور همراه اول و ایرانسل کارشان را با جدیت شروع کرده‌اند، ولی هنوز زمان دقیقی برای توزیع سیم کارت‌ها مشخص نشده است.

نحوه دریافت سیم کارت شاد؟

حبیبی در خصوص اینکه سیم‌کارت دانش‌آموزی چگونه توزیع خواهد شد، گفت:

مراکز اپراتورها سیم کارت‌ها را توزیع خواهند کرد که البته این سیم کارت‌ها با عنوان شاد است، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل توزیع کننده این سیم کارت هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت سنی برای دریافت سیم کارت‌های دانش آموزی وجود ندارد، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با نام و مشخصات خودشان سیم کارت را خریداری کنند. ظاهرا آنطور که اعلام شده، وزارت ارتباطات محدودیت زیر 18 سال برای دریافت سیم کارت را برداشته‌ تا همه دانش آموزان از آن استفاده کنند.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش گفت:

سیم کارت شاد مانند سایر سیم کارت‌ها ویژگی‌‌های خاص خود را دارد و قابل شارژ توسط دانش آموزان است.

مشکلات شبکه شاد برطرف می شود

وی درباره نسخه جدید شاد و برطرف کردن ایرادات این اپلیکیشن گفت: تمام ایرادات اپلیکیشن شاد را آسیب شناسی کردیم که یک سری از آنها مربوط به احراز هویت و اطلاعات دانش آموزان بوده است که همه اینها را مرتفع کردیم. همچنین اطلاعات جدید را به همکارانمان در طراحی زیرساخت جدید شاد قرار دادیم.

حبیبی بیان کرد: تصور ما این است که مشکلات این چنینی در نسخه جدید شاد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر اینها یک سری از مشکلات مربوط به مناطقی است که در پهنای باند محدودیت داشته باشند که اینها به زیرساخت‌های کشور برمی‌گردد و در اختیار آموزش و پرورش نیست.

اینترنت شاد رایگان شد

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش در پایان اظهار داشت: وزارت ارتباطات به ما این قول را داد که زیرساخت‌های شبکه‌ای مناطق را شناسایی و تقویت کنند تا ما مشکلی برای استفاده از شاد در مناطق مختلف نداشته باشم. ما جلو خواهیم رفت و هر موردی که به عنوان مشکل با آن مواجه شویم را به وزارت ارتباطات اعلام می‌کنیم تا دیگر مشکلی باقی نماند.

شما دانش آموز هستید یا دانش آموز دارید؟ فکر می کنید بهترین روش برای آغاز سال تحصیلی با وجود کرونا، چیست؟

نوشته سیم کارت شاد چیست؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code