قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹

دو روز پیش برای شما نوشتیم که قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک برای شهریور ۹۹ در کارخانه و برای تحویل خودروهای ثبت نامی مشخص شد. عدد ۲۵۲ میلیون تومان از سوی ایران خودرو این شرایط را به وجود آورد که قیمت بازار خیلی عجیب باشد. قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹ چیزی بیش از ۲ برابر قیمت کارخانه است.

قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹

اواخر هفته گذشته گروه صنعتی ایران خودرو و شورای رقابت، قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک را برای مشتریان بهار سال جاری ۲۵۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد. با اعلام این قیمت برخی از حواله داران این خودرو به سیاست های ایران خودرو در فضای مجازی انتقاد نمودند. اما در آخرین واکنش ایران خودرو به مسئله قیمت گذاری دنا پلاس توربو اتوماتیک، مشخص شد که عدد اعلام شده مصوبه شورای رقابت بوده و دستگاه های نظارتی چنین قیمتی را برای نسخه جدید دنا پلاس انتخاب نموده اند.

قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹

در حال حاضر آگهی حواله های تکمیل وجه شده نشان می دهد که این خودرو قیمت ۴۵۰ تا ۴۷۰ میلیون تومان را در بازار آزاد تجربه می کند. همچنین خودروهای آماده تحویل و پلاک شده هم تا مرز ۵۰۰ میلیون تومان توسط دلالان و سودجویان قیمت گذاری شده اند. برخی از دلالان هم در فضای مجازی قیمتی بیش از ۵۲۰ میلیون تومان را برای این سدان اتوماتیک اعلام کرده اند. با این وجود اعداد اعلام شده فعلا در حد پیشنهاد مشتری باقی مانده و معامله ای در نمایشگاه های تهران برای این خودرو ثبت نشده است.

به گفته چند کارشناس بازار خودرو، در صورتی که چنین فرایند قیمت گذاری برای دنا پلاس توربو اتوماتیک تثبیت شود و قیمت های بیش از ۴۵۰ میلیون تومان برای این خودرو توسط دلالان و حواله داران اعلام گردد، احتمال آن زیاد است که مشتریان تابستان ۹۹ مجبور به پرداخت مابه التفاوت قابل توجهی نسبت به معیار امروز باشند و به عبارت ساده تر، دلالان و سودجویانی که به دنبال فروش دنا پلاس توربو اتوماتیک با قیمت های نجومی هستند، بر اساس قواعد جدید قیمت گذاری شورای رقابت، اقداماتی را به ضرر مشتریان تابستان ۹۹ این خودرو در پیش گرفته اند.

نظر شما درباره قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹ چیست؟

نوشته قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در بازار شهریور ۹۹ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code