کد فعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل + کد غیرفعال سازی

خیلی از کاربران درخواست انتشار مطلبی درباره کد فعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل به همراه کد غیرفعال سازی آن را داشتند. پس از انتشار مطلب مشابه برای کد فعال سازی کنترل فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول ما این درخواست را از سوی کاربران ایرانسلی داشتیم. هر چند که ایرانسل حالا تقریبا سال هاست که این سرویس را ارایه می کند اما باز هم در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

کد فعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه خود در سال ۱۳۹۵ با کاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه را برای سیم‌کارت‌های دائمی به ازای هر کیلوبایت ۰.۴ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۰.۶ ریال تعیین کرد تا هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد در سیم‌کارت دائمی حدود ۴۲ هزار تومان و در سیم‌کارت اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه ‌شود.

این در حالی است که مشترکان اپراتورهای مختلف اگر از اینترنت آزاد دیتای خود استفاده کرده باشند، درمی‌یابند که این استفاده اصلا مقرون به صرفه نیست. اپراتورها در کنار تعرفه‌های عادی اینترنت، اجازه‌ی ارائه‌ی طرح‌های تشویقی هم دارند که قیمت آن‌ها کمتر از کف تعرفه عادی اپراتور تعریف شده است. باوجود بالا بودن تعرفه اینترنت آزاد، در بسته‌های اینترنتی هزینه هر گیگابایت حدود ۳۰۰۰ تومان است، اما اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده کند، در هزینه‌های سیم‌کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می‌آید.

اکثر مشترکان تلفن همراه، از بسته‌های تشویقی اینترنت اپراتورهای همراه استفاده می‌کنند، اما با تمام شدن این بسته‌ها، اینترنت با تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد که در مقایسه با بسته‌های تعریف‌شده در اپراتورها برای کاربران مقرون‌به‌صرفه نیست. به همین دلیل، آگاهی از زمان اتمام بسته اینترنتی اهمیت زیادی دارد. از طرفی به دلیل شکایت‌های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم کرده است تا مشترکان این اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

همانطور که در تصویر اصلی مطلب می بینید، برای فعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل باید کد زیر را شماره گیری فرمایید:

*555*3*2*3#

پس از آن شماره ۱ را (با کیبرد انگلیسی) ارسال کنید

به این ترتیب پس از فعال سازی آن می توانید دیگر با تمام شدن بسته اینترنت شما، از شارژ سیم کارت شما یا اعتبار سیم کارت دائمی تان اینترنت مصرف نمی شود تا زمانی که بسته بعدی را بخرید.

کد غیرفعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

بنا به هر دلیلی شاید بخواهید بدون بسته اینترنت از سرویس اینترنت موبایل خود استفاده کنید. اگر طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را فعال کرده اید، با کد زیر می توانید آن را غیرفعال کنید تا بدون بسته از اینترنت خط خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این حالت بین ۱۳ تا ۲۰ برابر قیمت بسته اینترنت، برای شما هزینه خواهد داشت:

*555*3*4#

به همین سادگی! امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشد تا هزینه اضافی نپردازید. برای اخبار بیشتر می توانید در کانال تلگرام ترنجی عضو شوید.

نوشته کد فعال سازی کنترل مصرف آزاد اینترنت ایرانسل + کد غیرفعال سازی اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code