در حال حاضر در بازار تاشو، سامسونگ رهبر بی چون و چرا است. Galaxy Z Fold 2 و Z Flip در بازار مشخص ترین و کاربردی ترین بیان دو مفهوم اساسی هستند: در حالت اول ما در مورد یک گوشی هوشمند بزرگ صحبت می کنیم که به یک تبلت تبدیل می شود، در حالت دوم یک گوشی کوچک که به یک گوشی هوشمند بزرگ تبدیل می شود. امروز حق اختراع سامسونگ برای تبلت تاشو با ۲ لولا به ما فرم فکتور جدیدی را نمایش می دهد. یک ایده در کارایی آن شخصا شک دارم اما دانستن درباره آن جالب است. منبع مطلب حتی نام آن را Galaxy Z Dual Fold 5G نامیده است، آفرین تخیل ایتالایی!

تبلت تاشو با ۲ لولا

تبلت تاشو با ۲ لولا

ما می دانیم که دستگاه های تاشو تازه شروع می شوند و یک صفحه نمایش تاشو راه را برای بسیاری از طرح های دیگر باز می کند. و سامسونگ، همانطور که از حق ثبت اختراع منتشر شده در 6 اکتبر توسط KIPO (دفتر مالکیت معنوی کره) پیداست، در حال کار بر روی راه حل های پیچیده تر (آیا “آکاردئون” تاشو را به یاد دارید؟).

تفاسیر منتشر شده توسط همکاران Letsgodigital که با استفاده از تصاویر مندرج در سند ساخته شده است، به ما امکان می دهد دستگاهی کاملاً عجیب و غریب را تجسم کنیم، قادر به جمع شدن در دو لولا و در نتیجه گسترش مفهوم “حالت Flex”.

به عنوان مثال، در تصاویر بالا یک حالت “سه پایه” پیدا می کنیم، که سناریوهای جدیدی را برای استفاده باز می کند: در این حالت قسمت پایین صفحه به صفحه کلید تبدیل می شود، اما همچنین می توان تصور کرد که به شما امکان می دهد وبگردی کنید از طریق اعلان ها و پاسخ به پیام ها، در حالی که در بالا ممکن است محتوای چندرسانه ای در حال پخش باشد.

آنچه قابل توجه است مطمئنا طراحی کاملا تصفیه شده ای نیست و همه اتصالات آن به چشم می خورد: و در حقیقت باید به این نکته اشاره شود که حق ثبت اختراع مورد نظر توسط سامسونگ دیسپلی و نه توسط سامسونگ الکترونیکس ثبت شده است، که دلیل اصلی تمرکز بر روی صفحه نمایش بیشتر از تلفن هوشمند (در اینجا بدون پورت ، دوربین ، جزئیات اضافی نشان داده شده است).

در این رندرهای بیشتر می توان یکی دیگر از چین های عجیب دستگاه را برداشت. در کل، از آنچه می توانیم مشاهده کنیم، به سختی با محصولی نزدیک به شکل نهایی مواجه هستیم. با این حال، جالب است که نگاهی به چگونگی استفاده سامسونگ از پتانسیل صفحه نمایش تاشو جالب توجه است: در واقع، اگر چیزی “انعطاف پذیر” باشد، از نظر مفهومی می توانیم آن را تعریف کنیم برای اینکه چگونه می تواند به یک فرم فکتور جدید اجازه دهد روشهای جالبی را ارایه کند.

نظر شما چیست؟ این طرح را می پسندید؟ برای من بیشتر شبیه علامت سوال است!

نوشته این حق اختراع سامسونگ برای تبلت تاشو با ۲ لولا را ببینید اولین بار در ترنجی پدیدار شد.