فناوری زوم دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا احتمالا پیشرفته ترین در صنعت موبایل خواهد بود.

خانواده گلکسی اس ۲۱ سامسونگ فردا عصر رسما معرفی خواهند شد. همانطور که پیش از این هم شنیده بودیم، انتظار داریم که این دستگاه برای اولین مرتبه در موبایل های سامسونگ از ۲ دوربین تله (یکی پریسکوپی و یکی عادی) استفاده کند. این راه حل پیش از این توسط شیائومی و هواوی استفاده شده بود و حالا به پرچمدار ۲۰۲۱ سامسونگ خواهد رسید. گفته می شود که فناوری زوم دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا احتمالا پیشرفته ترین در صنعت موبایل خواهد بود.

فناوری زوم دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا

رندر گلکسی اس ۲۱ اولترا

به گفته Ice Universe ، که به دلیل گزارش های دقیقی که دارد بسیار مشهور است، Galaxy S21 Ultra دارای دو دوربین تله فوتو خواهد بود که به ترتیب زوم اپتیکال ۳ و ۱۰ برابر را ارائه می دهد.

ادعا‌ می شود که دوربین های تله سامسونگ Galaxy S21 Ultra ارائه دهنده پیشرفته ترین تجربه بزرگنمایی تا تاریخ مربوط به دستگاه های موبایلی است. طبق گزارش، هر دو دوربین تله و به ویژه دوربین پریسکوپ ۱۰ برابری از سنسورهای 10 مگاپیکسلی بهره می برند. با توجه به اینکه از دو دوربین زوم استفاده خواهد شد، سامسونگ ممکن است دیافراگم متغیر را در بزرگنمایی نیز ارائه دهد، که به نوبه خود عملکرد بهتری نسبت به رقبا خواهد داشت. همچنین، استفاده از سنسور با وضوح بالاتر در دوربین های تله می تواند بسیار مهم باشد.

به دلیل ساخت لنزهای تله، دیافراگم معمولاً از لنزهای واید بسته تر است. در نتیجه، عملکرد شرایط نور کم دوربین های تله به طور پیش فرض زیاد نیست و برای جبران این موضوع، شرکت ها از سنسورهایی با اندازه پیکسل بزرگتر استفاده می کنند تا کمبود نور را جبران کنند. از آنجا که این امر به اندازه پیکسل های بزرگتری نیاز دارد، اینگونه دوربین های تله ای به دلیل محدودیت فضای موجود در تلفن های هوشمند برای قرار دادن حسگرهای تصویر همیشه از سنسورهایی با وضوح کمتر استفاده کرده اند. با داشتن یک سنسور بزرگتر، این احتمال وجود دارد که عملکرد کلی تله فوتو Galaxy S21 Ultra بهبود یابد.

سایر ادعاها در مورد دوربین سامسونگ Galaxy S21 Ultra شامل استفاده از فوکوس خودکار دوال پیکسل بر روی سنسورها، اندازه پیکسل 1.22um و بسیار مهمتر ، یک سیستم جدید پریسکوپ است که ظاهراً از یک فرایند شکست نور دو مرحله ای در داخل استفاده می کند که نسبت به پنج بار شکست نور (روشی که در دوربین های قدیمی SLR به وجود آمد) بهتر است. با شکستن نور در دفعات کمتر ، کیفیت کلی عکس گرفته شده نیز بهتر خواهد شد. همه عوامل نشان می دهد که پرچمدار آینده سری Galaxy S دارای یک دوربین بزرگنمایی جالب خواهد بود و نحوه عملکرد آن در دنیای واقعی آزمایش واقعی، جذاب خواهد بود.

نظر شما درباره شایعات گلکسی اس ۲۱ اولترا چیست؟

نوشته فناوری زوم دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا احتمالا پیشرفته ترین در صنعت موبایل خواهد بود. اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code