تلگرام از اپ استور و گوگل پلی حذف می شود؟!

پس از حذف شبکه اجتماعی پارلر توسط گوگل و اپل، به نظر می رسد گزینه بعدی تلگرام باشد! پیام رسان روسی تلگرام به مذاق آمریکایی ها خوش نیامده است و صبرشان لبریز شده است تا هر چه سریع تر تیشه به ریشه آن بزنند. اما چیزی که بیش از پیش خودنمایی می کند، دوباره زیر سوال رفتن آزادی بیان در قرن 21 میلادی است!

حذف تلگرام از اپ استور و پلی استور :

به گزارش واشنگتن پست، سازمانی غیرانتفاعی در آمریکا، در جهت امنیت فضای مجازی خواستار حذف پیام رسان تلگرام از فروشگاه های اپل و گوگل شده است.

روز گذشته، سازمان ائتلاف برای یک وب امن تر ، شکایتی را مطرح کرده است که در آن مدیر تلگرام به این موضوع متهم شده است که به هیچ وجه با خشونت و پیام هایی که حاوی و خواستار خشونت هستند و همچنین با افراد خشونت طلب مبارزه نمی کند. به طور خاص در این شکایت، وضعیت چند روز گذشته آشوب و تظاهرات در پایتخت ایالات متحده در اوایل ژانویه ذکر شده است. این دادخواست می گوید که این شرایط خدمات اپل و گوگل را نقض می کنند.

در این راستا ، شاکیان خواستار حذف این پیام رسان از فروشگاه اپ استور اپل هستند. همچنین گزارش شده است که ائتلاف برای یک وب امن تر قصد دارد از دادگاه بخواهد این پیام رسان را از فروشگاه پلی استور گوگل نیز حذف کند.

تلگرام دومین برنامه محبوب در آمریکا :

طبق گزارشی که توسط تلگراف منتشر شده است، پیام رسان تلگرام درحال حاضر در رتبه دوم بیشترین دانلود برنامه ها پس از سیگنال در ایالات متحده قرار دارد. این اتفاق پس از آن رخ داد که توییترحساب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را مسدود کرد. پس از این اتفاقات بود که اپل و گوگل شبکه اجتماعی پارلر را از فروشگاه های برنامه های خود حذف کردند.

پاول دورف در هفته اول ژانویه بیان کرده بود: تعداد کاربران فعال تلگرام به بیش از 500 میلیون نفر رسیده است. فقط از 12 ژانویه ، 25 میلیون کاربر جدید در عرض 72 ساعت به این پیام رسان پیوستند.

در کمتر از یک هفته ، از 6 ژانویه ، پیام رسان تلگرام در ایالات متحده حدود 545 هزار بار دانلود شده است. یعنی سه برابر بیشتر از یک هفته قبل از وقایع و حوادث سنای آمریکا که منجر به اعتراضات گسترده آمریکایی ها شده بود.

به هر حال بخشی از محبوبیت تلگرام و سیگنال را می توان مربوط به تغییر سیاست های حریم شخصی توسط واتس اپ دانست و بخشی دیگر را مربوط به ساکت کردن صدای معترضین و البته رییس جمهور فعلی آمریکا دونالد ترامپ دانست.

نظر شما درباره حذف برنامه ها و ایجاد محدودیت در استفاده از آن ها چیست؟

نوشته تلگرام از اپ استور و گوگل پلی حذف می شود؟! اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code