تعیین بیت کوین به عنوان مهریه قانونی است؟!

چند روزی است که خبر تعیین طلای دیجیتال یعنی بیت کوین به عنوان مهریه در فضای مجازی دست به دست می‌شود. خبری که عده ای درباره آن به عنوان موضوعی طنز آمیز و عده ای دیگر نیز به عنوان موضوعی غیرقانونی و غیر عرفی صحبت می کنند. اما آیا تعیین بیت کوین به عنوان مهریه قانونی است؟!

تعیین بیت کوین به عنوان مهریه ؟!

ماجرا این است که زوج و زوجه در سند ازدواج خود بیت کوین را به عنوان مهریه تعیین کرده اند و همین سند ازدواج نگاه ها را به خود جلب کرده است.

البته درباره این که آیا بیت کوین می تواند به عنوان مهریه انتخاب شود یا نه سوالات بسیاری وجود دارد که با پاسخی حقوقی به آن ها می توان بسیاری از چالش ها را برطرف کرد.

تعیین بیت کوین به عنوان مهریه

مهدی عزیززاده قصاب وکیل پایه یک دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا می توان بیت کوین را به عنوان مهریه قرار داد یا خیر گفت:

بر اساس قانون هر چیزی که مالیت داشته باشد می تواند به عنوان مهریه تعیین شود.

در قانون مدنی گفته شده هر چیزی را که مالیت داشته و قابل تملک نیز باشد، می توان مهر قرار داد و به همین دلیل تعیین بیت کوین به عنوان مهریه مشکلی ندارد.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین مبنایی غیر شرعی یا غیر عرفی دارد یا خیر اظهار کرد: شرع انتخاب بیت کوین را ممنوع نکرده است و می تواند به عنوان مهریه انتخاب شود.

داستان مردی که قفل کیف پول بیت کوین ۲۷۰ میلیون دلاری اش را فقط با ۲ حدس دیگر باید به یاد بیاورد

خبر تعیین بیت کوین به عنوان مهریه درحالی چند روزی است که دهان به دهان می شود و عده ای آن را دست مایه طنز قرار داده اند، که هم اکنون قیمت هر عدد بیت کوین به بیش از ۱.۵ میلیارد تومان رسیده است و روز به روز نیست به قیمت آن افزوده می شود.

نظر شما درباره تعیین بیت کوین به عنوان مهریه چیست؟!

نوشته تعیین بیت کوین به عنوان مهریه قانونی است؟! اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code