پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 از A15 Bionic و Exynos 2200 عقب‌تر است

نسل بعد تراشه‌های گوشی‌های هوشمند در راه هستند. از جمله این تراشه‌ها، می‌توان به Snapdragon 898، Exynos 2200 و Apple A15 Bionic اشاره کرد. اکنون تست‌های مربوط به پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 منتشر شده‌اند. اما نتایج این تراشه، خیلی امیدوار کننده نیستند!

پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 در تست‌های جدید ظاهر شد: عملکرد نه چندان جذاب در برابر رقبا

چندی پیش گفتیم که Snapdragon 898 با لیتوگرافی ۴ نانومتری ساخته می‌شود. سازنده این تراشه پرچمدار، سامسونگ خواهد بود.

تراشه Snapdragon 898 با لیتوگرافی ۴ نانومتری سامسونگ و ٢٠ درصد بهبود عملکرد معرفی می‌شود

بر اساس گفته‌های GizChina، امشب از سری iPhone 13 به صورت رسمی رونمایی می‌شود. با معرفی این سری، تراشه‌های موبایل یک قدم رو به جلو بر می‌دارند. با این حال، کوالکام عقب نمی‌ماند. در نتیجه، تراشه Snapdragon 898 به زودی برای رقابت معرفی خواهد شد. در حال حاضر، اطلاعات جدیدی از این تراشه پرچمدار منتشر شده‌اند. تمام این‌ها، نشان می‌دهند که پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 دقیقاً چه عملکردی دارد. در نتیجه، نتایج عملکرد پردازنده گرافیکی این تراشه در GFXBench قرار گرفته‌اند. نمره پردازنده گرافیکی این تراشه در تست منهتن ٣.١، برابر با 158.4FPS است. در تست‌های متوسط و سنگین خرابه‌های آزتک نیز به ترتیب نمرات 112.7FPS و 43.1FPS ثبت شده‌اند.

اگر بخواهیم بر اساس جدیدترین اطلاعات صحبت کنیم، نتایج مورد انتظار نیستند. پردازنده گرافیکی Snapdragon 898، عقب‌تر از Exynos 2200 و Apple A15 Bionic است. پایداری و مدیریت حرارت پردازنده گرافیکی اسنپدراگون ٨٩٨ بهتر از دو رقیبش می‌باشد. از سوی دیگر، در حین تست شاهد ناپایداری‌های غیر منتظره نیستیم. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، تراشه پرچمدار اپل کم‌ترین پایداری را دارد. این تراشه، ٣۵ درصد افت می‌کند. Exynos 2200 نیز با ٢۵ درصد افت مواجه می‌شود. در نهایت، Snapdragon 898 تنها ٢٠ درصد افت می‌کند.

با این که Snapdragon 898 به اندازه رقبایی که دارد قوی نیست، اما نقطه عطفی وجود دارد. این تراشه احتمالاً ۴ نانومتری، از Apple A14 Bionic قوی‌تر است. هم اکنون، A14 Bionic در صدر جدول است. این تراشه در تست منهتن، تا ١٣٧ فریم بر ثانیه را به اجرا در می‌آورد. این میزان در اسنپدراگون ٨٨٨، به ١١٧ فریم بر ثانیه می‌رسد. امتیاز Snapdragon 898 نسبت به نسل قبلی، حدود ٣۵ درصد افزایش یافته است. این پیشرفت فوق العاده‌ای است. همچنین این امتیاز ١۵ درصد بیشتر از A14 Bionic است.

اما در مورد رقبا چه؟ خب، تراشه Exynos 2200 امتیاز 170FPS را کسب کرده است. علاوه بر این، نمرات Exynos 2200 به طور قابل توجهی بالا بوده است. این امتیازات، از تراشه‌های رقیب بیشتر است. این موضوع، می‌توان امیدوار کننده باشد. زیرا عملکرد نسل‌های قبلی تراشه‌های سامسونگ، فرسنگ‌ها از رقبا عقب‌تر بوده است! توجه داشته باشید که ممکن است این نتایج، نهایی نباشند. چرا که قبل از تولید انبوه بهینه سازی صورت نمی‌گیرد. در نتیجه، ممکن است در آینده شاهد تغییراتی باشیم.

نظر شما در مورد این امتیازات چیست؟ آیا Snapdragon 898 می‌تواند حرفی در برابر رقبای خود داشته باشد؟ کدام تراشه را انتخاب می‌کنید؟

نوشته پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 از A15 Bionic و Exynos 2200 عقب‌تر است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code