هشدار گوگل به کاربران درمورد حفاظت از رمزها

گوگل یک هشدار فوری به میلیون‌ها کاربر در مورد رمز‌های عبور دزدیده شده ارسال می‌کند.

گوگل به میلیون‌ها کاربر اندروید هشدار داده است تا بررسی کنند که آیا بخشی از یک هک گسترده رمز عبور هستند یا خیر.

گوگل یک فناوری ویژه را به کاربران خود ارائه کرده است که از طریق آن، اگر رمز عبورشان هک شده باشد به آن‌ها هشدار می‌دهد. این ویژگی حتی روی تلفن‌های اندرویدی نیز کار می‌کند. این ویژگی Password Checkup نام دارد و چیزی است که هرگز نباید نادیده بگیرید.

گوگل این کار را با تطبیق گذرواژه‌های شما با هک‌های اطلاعاتی شناخته‌شده که به آسانی در دسترس کلاهبرداران آنلاین است، انجام می‌دهد.

تا همین اواخر، این ویژگی در دسکتاپ گوگل کروم در دسترس بود. اما این شرکت در اوایل سال جاری یک گام فراتر رفت و این اعلان را در دستگاه‌های اندرویدی نیز به کروم آورد.

Password Checkup برای اندروید یکی از جدیدترین ویژگی‌های مفیدی است که می‌توان در گوگل Assistant به آن دسترسی داشت. گوگل می‌گوید حفاظت اضافی به کاربران کمک می‌کند تا اعتبار ذخیره‌شده خود را از نظر آسیب‌پذیری‌های امنیتی بررسی کنند و فهرستی از اقدامات را برای بهبود امنیت آنلاین ارائه دهند.

هنگامی که اعلان ظاهر می‌شود، دستیار گوگل پیشنهاد می‌دهد تا به طور خودکار یک رمز عبور جدید برای شما ایجاد کند. سپس در حساب گوگل شما ذخیره می‌شود تا هر زمان که نیاز به دسترسی به آن سایت داشته باشید، فراخوانی شود. برای استفاده از این قابلیت، باید آخرین نسخه گوگل پلی را نصب کنید.

منبع:روزنامه The Sun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code