تداخل در عرضه مادربرد و CPUهای Intel Z390

شایعاتی که بوی حقیقت می دهند…اینطور که پیداست، فشار بر خطوط تولید 14 نانومتری های اینتل کار دست پلتفرم Intel Z390 داده است. در حالی که تصاویر مادربردهای Z390 از هر سو در حال انتشار است، اینتل از تعویق عرضه CPUهای 8 هسته ای WhiskyLake می گوید؛ اما این مسئله مانع ارائه مادربردهای مبتنی بر این تراشه نخواهد شد.

داستان از این قرار است که مادربردهای مبتنی بر چیپست Z390 در تاریخ 8 اکتبر ریلیز خواهند شد. تمامی سازندگان مادربرد، محصولات خود را به طور رسمی در این تاریخ رونمایی خواهند کرد. چیزی در حدود 10 الی 15 روز دیگر، روند معرفی این مادربردها و عرضه آنها آغاز می گردد. با این وجود CPUهای Core i9 تقریبا 2 هفته پس از آن راهی بازار خواهند شد.

هر چند که از دیرباز تا کنون، رسمی بر این بوده است که در ابتدا مادربردهای یک پلتفرم معرفی و کمی بعد شاهد لانچ پردازنده ها هستیم، اما این برای اولین بار است که فاصله زمانی معرفی مادربردها تا CPUهای آن تا به این حد زیاد شده است. به هر حال پردازنده هایی مانند Core i9 9900K در تاریخ های 19 یا 20 اکتبر بر روی قفسه خرده فروشی ها خواهد بود. Core i9-9900K با قیمت ا479 دلار و i7-9700K با برچسب قیمت 369 دلار راهی بازار خواهند شد. همچنین احتمال کمبود موجودی در اثر هجوم کاربران نیز جزو موارد موجود در این گزارش است.