آگاه سازی مخاطب یکی از اصلی ترین راه های تعامل با آن است. اینکه اگر آپدیت اندروید 9 سونی همین حالا آماده نیست، چه دلیل دارد؟ امروز سونی با ارایه یک اینفوگرافیک ساده و جذاب به ما توضیح می دهد که چرا آپدیت اندروید 9 سونی همین حالا آماده نیست؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

این مراحل کمابیش برای همه شرکت های اندرویدی یکسان است اما سونی روش خود را برای توضیح دادن آن استفاده کرده است.

ابتدا اینکه پیش از عرضه نهایی اندروید جدید که حالا اندروید 9 است، گوگل PDK یا کیت توسعه دهنده پلتفرم را به OEM ها که شرکت هایی مثل سونی باشند، ارایه می کند. سپس در سونی اولین کاری که انجام می شود، اضافه کردن آپدیت جدید به سیستم آن هاست.

پس از آن در مرحله سوم به HAL می رسیم. به صورت خلاصه باید گفت اینجا سخت افزارهای مختلف با نرم افزار جدید جفت می شوند و چون سونی تمام اجزای توصیه شدن توسط کوالکام را استفاده نمی کند، پس باید خودش دست به کار شده و آن بخش ها را با نرم افزار هماهنگ کندو

در مرحله چهارم و پنجم عملکردهای پایه ای و نرم افزارهای مخصوص سونی روی سیستم عامل جدید جان می گیرند. عملکردهای پایه ای مثل تماس ها، پیام و ارتباطات اینترنتی در مرحله چهارم و نرم افزارهای مخصوص سونی از جمله صفحه قفل، مخاطبین، موزیک، مووی، آلبوم، حالت ذخیره نیرو هوشمند STAMINA، دستیار اکسپریا و ای میل تنظیم می شوند.

مرحله شش و هفت مربوط به تست کردن و تست کردن بیشتر است. در مرحله ششم آن چیزی که به عنوان آپدیت اولیه به نظر می رسد به دست معدودی از کاربران حاضر در سونی یا به صورت آزمایشی خارج از آن (فاز آزمایشی آپدیت برای کاربران علاقه مند) می رسد تا مشکلات گزارش شوند. سپس در مرحله هفتم و پس از رفع مشکلات گزارش شده،‌دوباره دستگاه ها تست می شوند. البته اگر از زیر این همه تست مثلا قرار گرفتن BRAVIA Engine فراموش نشود!

مرحله هشتم همان جایی است که خیلی از شایعات درباره نزدیک بودن آپدیت گوشی ها منتشر می شود، دریافت گواهی وای فای و بلوتوث!

مرحله نهم برای موبایل های تحت اپراتور است که اگر نرم افزار ویژه ای مد نظر آن هاست (که البته هست) برای سازگاری بیشتر ارایه شود.

مرحله دهم عرضه نهایی است و آغاز مرحله پشتیبانی و بررسی بازخورد کاربر نهایی!

سونی دیروز لیست موبایل هایی که آپدیت اندروید 9 را دریافت خواهند کرد، منتشر نمود و به نظر می رسد این مراحل برای پرچمدارهای سری اکسپریا ایکس زد تنها تا اوایل پاییز به طول خواهد انجامید که این خیلی خوب است.

نظر شما چیست؟ با این مراحل آشنایی داشتید؟