شرکت ای دیتا (ADATA) سازنده ی بزرگ درایو های SSD، حافظه های رم و… به تازگی 2 محصول جدید را برای استفاده های خاص معرفی کرده است؛ سالید درایو های ADATA ISSS316 و IMSS316 را معرفی کرد. هر دو محصول به منظور استفاده در محیط های خشن کاری، مانند محیط های صنعتی و بخش هایی طراحی شده اند که از آب و هوای نه چندان مناسب بهره برده و یا سیستم به ناچار در ساعات طولانی روشن خواهد ماند.

سالید های ADATA ISSS316 در فرم 2.5 اینچی تولید گشته و مدل IMSS316 نیز با فرم استاندارد mSATA SSD راهی بازار خواهند شد. ای دیتا در تولید آنها از تراشه های نیمه هادی 3D TLC NAND استفاده کرده است و هر دو خانواده در ظرفیت های 32 گیگابایت، تا 1 ترابایت در بازار موجود خواهند شد. ای دیتا از تکنیک Low-Density Parity-Check یا همان LDPC در تولید آنها استفاده کرده است که از خطای داده ها جلوگیری می نماید.

سالید های ADATA ISSS316 و IMSS316 تماما به باس های SATA III متصل شده و از این رو دارای حداکثر سرعت خواندن و نوشتنی برابر با 520 و 550 مگابایت در ثانیه برای ISSS316 و 530 و 540 مگابایت در ثانیه، برای سری IMSS316 هستند. پشتیبانی از فناوری S.M.A.R.T، پشتیبانی از NCQ، دستورات Windows TRIM و عرضه ابزار رایگان نرم افزاری ای دیتا (ADATA SSD Toolbox) برای این محصولات، از جمله دیگر ویژگی های قابل اشاره در SSDهای سخت جان این شرکت خواهد بود.