AnTuTu یکی از معتبرترین بنچمارک‌ها برای سنجش عملکرد گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید که به تازگی نمودار جالبی از گوشی آینده سامسونگ، گلکسی S10 را با چیپ‌ست اسنپدراگون 855 و اگزینوس 9820 ارائه کرده است. اگر در جریان اخبار باشید، مطلع هستید که کوالکام امروز از تراشه 7 نانومتری خود رونمایی کرده است و این فرصت مناسبی است تا این چیپ‌ست را با نسل قبلی خود، اسنپدراگون 845 و دیگر رقیب آن یعنی Kirin 980 هوآوی مقایسه کنیم.

همانطور که در جدول پایین مشخص است، اسنپدراگون 855 در مجموع امتیاز 343,051 را کسب کرده است و این تنها کمی از امتیازات حاصل شده توسط آیفون XS با پردازنده A12 Bionic کمتر است. آیفون جدید اپل امتیاز 352,405 را بدست آورده است. اما با این حال محصول جدید کوالکام، قوی‌تر از رقیب اندوریدی خود، یعنی Kirin 980 هوآوی ظاهر شده است. البته افرادی که این تست AnTuTu را تهیه کرده‌اند، هشدار دادند که گلکسی S10+ که در این تست با اگزینوس 9820 و اسنپدراگون 855 مورد آزمایش قرار گرفته است، با آخرین نسخه از درایورهایش نبوده و انتظار می‌رود که چیپ‌ست جدید کوالکام در این دستگاه بتواند امتیازی بالاتر از 360,000 را کسب کند و بدین ترتیب بتواند رکورد را در میان چیپ‌ست‌ها موبایلی جابجا کند.

چیپ‌ست اگزینوس 9820 سامسونگ هم با وجود آنکه با معماری 8 نانومتری طراحی شده، عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است و در میان اندرویدی‌ها رتبه دوم را کسب کرده است. البته برای این تراشه هم وضعیت مشابه است و نسخه نهایی آن زمانیکه در گوشی‌های گلکسی اس10 و اس10+ مورد استفاده قرار بگیرد، احتمالاً امتیاز بالاتری از امروز کسب خواهد کرد.

به نظر شما آیا کوالکام می‌تواند با اسنپدراگون 855 به اقتدار اپل و تولید قدرتمندترین تراشه‌های موبایلی پایان دهد و یا تراشه‌های Bionic اپل همچنان بی‌رقیب در صنعت گوشی‌های هوشمند باقی خواهند ماند؟