نام های هواوی پی ۳۰۰ به همراه پی ۴۰۰ و پی ۵۰۰ ثبت شدند

هواوی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که نام گذاری موبایل های خود را از تک رقمی به ۲ رقمی تغییر داد، البته پیش از آن خانواده ال جی وی (LG V) نمونه برجسته دو رقمی ها بود. حالا به نظر می رسد که هواوی می خواهد اولین شرکت باشد که نام گذاری سه رقمی را ارایه می کند. نام های هواوی پی ۳۰۰ به همراه پی ۴۰۰ و پی ۵۰۰ ثبت شدند و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

هواوی پی ۳۰۰ هواوی پی ۴۰۰ و هواوی پی ۵۰۰

هواوی پی ۵۰۰

ظاهرا به زودی گوشی های سری پی هواوی همراه با رونمایی از مدل‌های P300 ٬ P400 و P500 گسترده‌تر خواهند شد. البته مشخص نیست چه زمانی این سه دستگاه معرفی شوند.

شرکت هواوی چند ماه پیش از نسل جدید گوشی های خانواده P خود شامل سه مدل P30 ٬ P30 Pro و P30 Lite پرده برداری کرد. در حالی که ما انتظار داریم نسل جدید این گوشی‌ها با نام P40 در اوایل سال 2020 معرفی شوند٬ اما حالا نام‌های تجاری به ثبت رسیده‌اند که نشان می‌دهد این شرکت قصد تغییر نام یا احتمالا گسترده‌تر کردن اعضای این خانواده را داشته باشد.

چند روز پیش٬ شرکت هواوی تکنولوژی سه نام تجاری را در دفتر ثبت مالکیت معنوی بریتانیا ثبت کرده است. این نام‌ها به ترتیب عبارت از P300 ٬ P400 و P500 هستند که در دسته بندی کلاس 9 با توضیح «گوشی‌های هوشمند٬ تلفن‌های موبایل٬ تبلت‌ها» قرار گرفته‌اند. چند نکته‌ی مهم در مورد این نام‌های تجاری وجود دارد که ما را گمراه می‌کنند. این شرکت تا به حال موبایلی از سری P خود را با رقم صدتایی عرضه نکرده است؛ هرچند مشخص نیست این‌ها واقعا چه دستگاه هایی هستند!

اما احتمال این وجود دارد که هواوی قصد داشته باشد گوشی های سری P خود را با اضافه شدن چند مدل جدید٬ گسترده‌تر کند. این شرکت در اکتبر سال 2017 نام تجاری Huawei P40 را ثبت کرد که نشان می‌دهد این سری حتما عرضه خواهند شد. طبق معمول گوشی‌های سری پی هواوی در نیمه‌ی نخست سال معرفی می‌شوند و پس از آن‌ها در نیمه‌ی دوم سال شاهد رونمایی از گوشی‌های پرچمدار سری میت هستیم. در همین راستا گوشی‌های سری هواوی میت 30 نیز به زودی معرفی می‌شوند.

اینکه چه زمانی سه گوشی هواوی P300 ٬ P400 و P500 عرضه می‌شوند٬ موضوعیست که گمانه‌زنی در مورد آن بسیار سخت است. نظر شما درباره نام های هواوی پی ۳۰۰ به همراه پی ۴۰۰ و پی ۵۰۰ چیست؟