بیشترین تعداد دوربین سلفی تا کنون در خاطر من باقی مانده، سه دوربین است. امروز حق اختراع ویوو برای دوربین سلفی چهارگانه منتشر شده که می تواند جالب باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حق اختراع ویوو برای دوربین سلفی چهارگانه

حق اختراع ویوو برای دوربین سلفی چهارگانه

ویوو به‌تازگی پتنتی را در دفتر مالکیت فکری جهانی ثبت کرده که در آن طرح تلفن هوشمندی با دوربین سلفی چندگانه به چشم می‌خورد؛ البته این دوربین چندگانه با تمام مدل‌هایی که دیده‌ایم فرق می‌کند و چهار لنز را در نقاط مختلف بدنه دستگاه قرار می‌دهد.

بر اساس اطلاعات موجود در پتنت ویوو، نمایشگرهای تمام صفحه این سه شرکت سه حالت دارند که در همگی آن‌ها لنز سلفی به صورت حفره‌ای تعبیه شده است. وجه تمایز این سه شیوه طراحی به محل قرارگیری دوربین سلفی آن‌ها برمی‌گردد.

اولین طرح ویوو نمایشگری را نشان می‌دهد که لنزهای دوربین سلفی در چهار گوشه آن قرار گرفته است. این طراحی بسیار عجیب به نظر می‌رسد و بعید است که روزی شاهد به‌کارگیری آن در محصولات واقعی این شرکت باشیم. طرح دوم موبایلی با چهار دوربین سلفی رو نشان می‌دهد که آن‌ها را به دو گروه دوتایی تقسیم کرده است. این حفره‌های دوگانه اساسا شبیه آن چیزی است که پیش‌تر در Huawei Nova 6 5G دیده بودیم، با این تفاوت که در این‌جا سنسورها در سمت چپ و راست صفحه تکرار شده‌اند.

در نهایت، حق اختراع سوم تلفن هوشمندی را به تصویر می‌کشد که طراحی مشابهی با طرح دوم دارد. اما این بار بین سنسورها کمی فاصله است و احتمالا می‌توانید صفحه نمایش را بین آن‌ها ببینید.

فراموش نکنیم که این طرح‌ها صرفا پتنت هستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که به ما ثابت کند آن‌ها را در محصولات نهایی ویوو خواهیم دید. البته طراحی دوربین سلفی به صورت حفره‌ای احتمالا ترند سال آینده بازار موبایل خواهد بود، اما بعید است که به این زودی شاهد ظهور چهار سنسور در بخش دوربین سلفی باشیم.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که حق اختراع ویوو برای دوربین سلفی چهارگانه می تواند جذاب باشد؟

نوشته حق اختراع ویوو برای دوربین سلفی چهارگانه اولین بار در ترنجی پدیدار شد.