تلاش تولیدکنندگان موبایل بر حذف حاشیه های نمایشگر است. این مهم به چند طریق محقق شده که یکی از آن ها دوربین سلفی پاپ آپ است. برخی شرکت ها با این دوربین پاپ آپ طرح های جالبی ارایه کرده اند و حالا شاهد دوربین پاپ آپ جانبی اوپو هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره حق اختراع جدید اوپو صحبت کنیم.

دوربین پاپ آپ جانبی اوپو

دوربین پاپ آپ جانبی اوپو

پتنت جدید شرکت اوپو ایده جالب دیگری را ارایه می‌دهد. تاکنون کلیه دوربین‌های پاپ‌آپ معمولا در بخش فوقانی بدنه گوشی تعبیه می‌شدند؛ اما پتنت جدید اوپو که در سازمان ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) به ثبت رسیده است؛ تصویری از یک دوربین پاپ‌آپ مستقر در لبه جانبی گوشی را نمایش می‌دهد.

تصاویر مربوط به حق اختراع نشان‌دهنده استقرار نوعی ماژول دوربین موتوری در سمت راست بدنه گوشی است. طراحی هوشمندانه این دوربین پاپ‌آپ به آن امکان می‌دهد تا در مواقع عدم نیاز با قسمت پشتی دستگاه هم‌تراز شود. بعلاوه قسمت پشتی گوشی ظاهرا از ۲ دوربین دیگر و یک فلاش LED در زیر ماژول پاپ‌آپ میزبانی خواهد کرد. با این‌حال تصویر فوق صرفا نشان‌د‌هنده طرح مفهومی یک پتنت است.

بخش سمت راست گوشی ظاهرا از کلید پاور میزبانی می‌کند؛ در حالی‌که درگاه سیم‌کارت و دکمه‌های تنظیم میزان بلندی صدا در سمت چپ بدنه دستگاه قرار دارند. بخش تحتانی دستگاه از یک بلندگو، درگاه USB Type-C و جک صوتی هدفون میزبانی می‌کند.

در خصوص زمان تبدیل شدن احتمالی این پتنت به یک دستگاه واقعی یا منتفی بودن تولید آن هیچ‌گونه توضیح واضحی ارایه نشده است. کمپانی‌ها تمامی پتنت‌های خود را به محصولاتی حقیقی تبدیل نخواهند کرد؛ اما با توجه به رویکرد اوپو در به‌کارگیری مکانیسم‌های مختلف پاپ‌آپ می‌توان انتظار داشت که دیر یا زود شاهد پیاده‌سازی این پتنت در قالب یک هندست واقعی باشیم.

نظر شما چیست؟ منتظر تحقق این حق اختراع اوپو هستید یا از دوربین سلفی پاپ آپ دوری می جویید؟

نوشته حق اختراع دوربین پاپ آپ جانبی اوپو را ببینید اولین بار در ترنجی پدیدار شد.