دیر یا زود دوربین سلفی باید به زیر نمایشگر منتقل شود تا نمایشگر موبایل های ما از شر زائده های مختلف خلاص شوند. امروز حق اختراعی از وان پلاس می بینیم که این سوال را برای ما به وجود می آورد: آیا دوربین سلفی زیر نمایشگر وان پلاس در راه است؟ در ادامع با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

دوربین سلفی زیر نمایشگر وان پلاس

دوربین سلفی زیر نمایشگر وان پلاس

سال گذشته شرکت‌های اوپو و شیائومی برای اولین بار از دوربین سلفی زیر صفحه نمایش رونمایی کردند و گوشی‌های هوشمند خود را به شکل آزمایشی به این فناوری مجهز کردند، اما تا به امروز نسخه تجاری این فناوری وارد بازار نشده است. حال به تازگی شرکت وان پلاس اولین پتنت خود در خصوص دوربین سلفی زیر صفحه نمایش را به ثبت رسانده و به جمع شرکت‌ها توسعه دهنده این فناوری پیوسته است.

به نظر می‌رسد که وان پلاس در این حق اختراع از فناوری مشابه گوشی مفهومی Concept One که در نمایشگاه CES 2020 معرفی شد استفاده کرده باشد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این حق اختراع هیچ خبری از دوربین سلفی پاپ آپ، بریدگی نقطه‌ای و یا بریدگی ناچ نیست. وان پلاس در این پتنت برای دست یابی به صفحه نمایش یک دست از دوربین سلفی مخفی شونده یا همان زیر صفحه نمایش استفاده کرده است.

از طرفی قسمت پشتی دستگاه شباهت بسیار زیادی به گوشی OnePlus 7T دارد، اما به نظر می‌رسد که وان پلاس در ماژول دوربین این گوشی از یک پوشش پلاستیکی برای مخفی کردن آن استفاده کرده است. به نظر می‌رسد که وان پلاس برای کنترل این روکش محافظ از مکانیزم موتور دار خودکار استفاده کرده باشد. هدف از نصب این پوشش، محافظت از لنز‌ها در برابر ضربه و خط و خش است.

در حال حاضر فناوری دوربین سلفی زیر صفحه نمایش به تکامل نرسیده است و همچنان کیفیت تصویر مناسبی را بر محیط‌های کم نور ارائه نمی‌دهد، به همین احتمال عرضه گوشی هوشمند با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش در سال ۲۰۲۰ بسیار کم است، اما انتظار می‌رود که وان پلاس از نسخه آزمایشی این فناوری در آینده نزدیک رونمایی کند.

نظر شما چیست؟ راه حل رهایی از ناچ چیست؟

نوشته دوربین سلفی زیر نمایشگر وان پلاس در راه است؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.