سه گوشی ارزان 5G هواوی در خانواده نوا ۷ ارایه خواهند شد

به نظر می رسد که هواوی می خواد چند گوشی ارزان 5G ارایه کند. طبق جدیدترین شایعات گفته می شود که سه گوشی ارزان 5G هواوی در خانواده نوا ۷ ارایه خواهند شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گوشی ارزان 5G هواوی

گوشی ارزان 5G هواوی

هواوی نوا ۷ آی چند هفته پیش در کشور مالزی عرضه شد. هواوی یک گوشی هوشمند را بعد از تولید، با نام‌های مختلف، در کشورهای مختلف عرضه می‌کند. به عنوان نمونه هواوی نوا ۶ اس ای تا امروز دو مرتبه تغییر نام پیدا کرده و در قالب دو محصول دیگر با نام‌های هواوی پی ۴۰ لایت و هواوی نوا ۷ آی عرضه شده است.

بر اساس گزارش‌های جدید، گوشی هوشمند جدید Huawei Nova 7 با پشتیبانی از فناوری 5G در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) رونمایی خواهد شد. در واقع قرار است سه گوشی هوشمند کاملا جدید با نام‌های Nova 7 5G و همچنین Nova 7 SE 5G و Nova 7 Pro 5G بلافاصله بعد از رونمایی پرچمداران خانواده Huawei P40 معرفی شوند. تاریخ رونمایی هواوی پی 40 و هواوی پی 40 پرو هفتم فروردین 1399 اعلام شده است. گوشی‌های رده بالای سری Nova در سال 2020 بعد از این رویداد معرفی می‌شوند.

بر اساس گفته‌های منبع مدعی این خبر، سه گوشی هواوی نوا ۷ ، نوا ۷ اس ای و نوا ۷ پرو از تراشه کایرین 990 5G قدرت گرفته و به همین دلیل از نظر قدرت سخت افزاری، در رده پرچمداران قرار خواهند گرفت. مزیت دیگر استفاده از این چیپست، فراهم شده پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل است. پنل صفحه نمایش آن‌ها اولد بوده و اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر قرار می‌گیرد.

هواوی پیش از این نیز از تراشه‌های مورد استفاده در پرچمداران سری P و Mate در تعدادی از گوشی‌های سری Nova استفاده کرده است، به همین دلیل به کار رفتن کایرین 990 در Nova 7 بعید نیست. با این حال درباره استفاده از تراشه نام برده در هر سه گوشی شک داریم. به احتمال زیاد این چیپست قدرتمند فقط در Huawei Nova 7 5G به کار خواهد رفت.

نظر شما چیست؟ منتظر گوشی های ارزان 5G هواوی هستید؟

نوشته سه گوشی ارزان 5G هواوی در خانواده نوا ۷ ارایه خواهند شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.