یک محصول دیگر از سامسونگ با اسنپدراگون ۸۵۵ در حال توسعه است

چندی پیش بود که سامسونگ کدهای کرنل مربوط به گوشی‌های گلکسی اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا را منتشر کرد. این کدها می‌توانند برای توسعه دهندگان نرم افزارها بسیار مفید باشد. از سوی دیگر می‌توان با بررسی آن ها از دیگر پروژه‌هایی که این روزها سامسونگ مشغول کار بر روی آن‌ها است نیز آگاهی پیدا کرد. به همین ترتیب مشخص شده که یک محصول دیگر از سامسونگ با اسنپدراگون ۸۵۵ در حال توسعه است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

یک محصول دیگر از سامسونگ با اسنپدراگون ۸۵۵

بررسی این کدها از سوی سایت XDA Developers نشان می‌دهد که سامسونگ در نظر دارد در آینده نزدیک حداقل سه گوشی جدید را به همگان معرفی کند. یکی از این محصولات همانطور که انتظار داشتیم گوشی گلکسی نوت 20 است که تاکنون اطلاعات کمی از آن در دسترس قرار گرفته است. دومین محصول سامسونگ در این رده، گوشی گلکسی فولد 2 است که دومین نسل از گوشی‌های تاشوی سامسونگ محسوب می‌شود. اما پروژه دیگری که تاکنون حتی اطلاعاتی از اسم آن نیز منتشر نشده بود Project Zodiac نام دارد. بررسی بیشتر این کدها می‌تواند اطلاعات بیشتری از این محصولات در اختیار ما قرار دهد.

تاکنون در کدهایی که پیش از این از سوی سامسونگ منتشر شده بود یا به نوعی دسترسی به آن‌ها ممکن شده بود نامی از Project Zodiac برده نشده بود. به نظر می‌رسد این یک پروژه کاملاً جدید است که سامسونگ به تازگی کار بر روی آن را آغاز کرده است. در کدهای منتشر شده در طی ماه‌های گذشته نام پروژه‌هایی نظیر Project Canvas و Project Winner 2 دیده می‌شد که اکنون می‌توان گفت مربوط به تولید گوشی‌هایی نظیر گلکسی نوت 20 و گلکسی فولد 2 بوده‌اند.

در کدهای کرنل گوشی‌ گلکسی اس ۲۰ آمده است که دو گوشی گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی فولد ۲ قرار است از اسنپدراگون ۸۶۵ بهره ببرند. نکته جالب این است که در این کدها خبری از نام تراشه‌های اگزینوس دیده نمی‌شود. در حالی که گفته می‌شود سامسونگ این روزها تولید چیپست اگزینوس ۱۰۰۰ با استفاده از فناوری لیتوگرافی ۵ نانومتری را در برنامه دارد، در این کدهای کرنل نمی‌توان اثری از آن پیدا کرد.

در بخش دیگری از این کدها آمده است که محصولی که قرار است در قالب Project Zodiac تولید شود از چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ بهره می‌برد. به نظر می‌رسد که سامسونگ در نظر دارد این محصول خود را به صورت اختصاصی در بازار‌های کشور چین عرضه کند.

هنوز نمی‌توان به صورت قطعی گفت که سامسونگ در نظر ندارد در گوشی‌های گلکسی نوت 20 خود از تراشه‌های اگزینوس استفاده کند. به نظر می‌رسد باید صبر کنیم تا این اطلاعات به صورت رسمی از سوی سامسونگ اعلام شود. آنچه می‌توان با اطمینان بیشتری در مورد آن صحبت کرد تایید عدم ساخت و عرضه تراشه‌ای با عنوان اسنپدراگون 865 پلاس است. ممکن بود کوالکام همچون سال گذشته این تراشه را به عنوان نسخه‌ای سریع‌تر از تراشه پرچمدار خود روانه بازار کند. انتظار می‌رود سامسونگ دو گوشی گلکسی نوت 20 و گلکسی فولد 2 را مرداد یا شهریور ۹۹ عرضه کند.

نظر شما چیست؟ منتظر محصول بعدی سامسونگ با چیپست قدیمی هستید؟!

نوشته یک محصول دیگر از سامسونگ با اسنپدراگون ۸۵۵ در حال توسعه است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.