مدتی است که درباره همکاری AMD و سامسونگ می شنویم و حالا جدیدترین شایعات به ما می گوید که با کنار گذاشتن انویدیا شاید کنسول نینتندو سوییچ ۲ با تراشه اگزینوس و AMD ساخته شود. این می تواند یک گام قابل توجه برای سامسونگ و AMD باشد.

نینتندو سوییچ ۲

گفته می شود که شاید کنسول بازی Nintendo Switch 2 از تراشه Exynos با پردازنده گرافیکی AMD بعدی استفاده کند. همچنین NVIDIA به دلیل مشکل ساز بودن و آسیب پذیری چیپست Tegra X1 دیگر استفاده نمی شود.

نینتندو سوییچ ۲ از پردازنده مرکزی (CPU) سامسونگ با پردازنده گرافیکی AMD بهره می برد. این شرکت ژاپنی پس از نقص امنیتی تراشه Tegra X1 تصمیم گرفت NVIDIA را کنار بگذارد جرا که این نقص به هکرها اجازه می داد تا کنسول را در سال ۲۰۱۸ هک کنند.

اگرچه این شایعه یک سال پیش پس از اتحاد سامسونگ و AMD ذکر شد اما این اطلاعات بار دیگر تیتر اخبار شده است. نینتندو قبلا تأیید کرده است که آنها امسال Switch Pro را معرفی نخواهند کرد، اگرچه تقریبا یک واقعیت است که آنها روی جانشین کنسول فعلی کار می کنند.

گزارش MyDrivers نشان می دهد که NVIDIA بخشی از برنامه توسعه Nintendo Switch 2 نخواهد بود. تراشه Tegra X1 باعث شد نینتندو منابع خود را برای مسدود کردن و کشف نقص های امنیتی سرمایه گذاری کند. به نظر نمی رسد سازنده کارت های ویدئویی علاقه ای به ارتقاء Tegra داشته باشند، زیرا تمرکز بیشتر روی تراشه های هوش مصنوعی و رانندگی مستقل است.

نینتندو سوییچ

عنصر مهم دیگر این است که اولین بنچمارک های تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ با فناوری AMD نوید بخش عملکرد خوب است. تراشه سامسونگ از یک پردازنده گرافیکی AMD RDNA استفاده می کند که تقریبا سه برابر عملکرد بالاتر از اسنپدراگون ۸۶۵ را امکان پذیر می کند. این فناوری در جانشین گلکسی اس ۲۰ که در اوایل سال 2021 معرفی خواهد شد نیز شاید استفاده شود.

سامسونگ و AMD در ژوئن سال 2019 توافق نامه همکاری را امضا کردند تا از فناوری با کارایی بالا و کم مصرف استفاده کنند. تراشه های اگزینوس شاید با یک پردازنده گرافیکی AMD تولید شوند که قادر به ارائه “عملکرد بی سابقه” در صحنه موبایل است، همانطور که هر دو شرکت آن را توصیف می کنند.

اگرچه برنامه نینتندو با کنسول بعدی خود ناشناخته است، این شرکت همچنان با تمرکز بر قابلیت حمل، روی یک دستگاه هیبریدی سرمایه گذاری می کند. اگر آن را با سایر موبایلهای قدرتمند مقایسه کنیم، یک اگزینوس با RDNA می تواند Nintendo Switch 2 را به عنوان یک کنسول قابل حمل قابل خوب قرار دهد.

AMD با کنسول های نینتندو غریبه نیست زیرا فناوری آن از زمان Gamecube به وجود آمده است. اگر این اطلاعات تأیید شود، AMD تنها تولید کننده سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی نسل بعدی خواهد بود، اقدامی که به دلیل عدم تمایل NVIDIA به این بخش ترغیب شده است.

نظر شما چیست؟ منتظر نینتندو سوییچ ۲ هستید؟

نوشته شاید کنسول نینتندو سوییچ ۲ با تراشه اگزینوس و AMD ساخته شود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.