جزییات یک حق اختراع سامسونگ برای صفحه‌نمایشی با ناچ بیرون از بدنه منتشر شد. زمانی که برای اولین بار، طراحی ناچ بر روی گوشی‌ها به کار گرفته شد، خیلی‌ها می‌گفتند که این کار تقارن دستگاه را به هم ریخته و پیوستگی طراحی آن را به هم زده است. البته در ادامه، موبایل هایی با ناچ دوگانه هم معرفی شدند که امیدواریم این نوع طراحی هرگز به‌طور گسترده بر روی گوشی‌ها مورد استفاده قرار نگیرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ناچ بیرون از بدنه سامسونگ را در این حق اختراع ببینید.

ناچ بیرون از بدنه سامسونگ

حدود یک سال پیش، سامسونگ پتنتی را در اداره مالکیت فکری کره جنوبی (KIPO) به ثبت رسانده که جزییات آن اخیرا در وب‌سایت LetsGoDigital منتشر شده است. از آنجاییکه پتنت مذکور درباره طراحی یک نمایشگر است، توضیحات آن، اطلاعات چندانی را در اختیار ما قرار نمی‌دهد.

البته به‌منظور افزایش سایز یک صفحه نمایش، می‌توان یک ناچ را در بالای یک نمایشگر تمام‌صفحه، به صورتی که در تصاویر دیده می‌شود، قرار داد، اما سوال اینجاست که دستگاهی با چنین صفحه‌نمایشی، چگونه می‌تواند کار کند. آیا بهتر نیست که سازنده گوشی، به جای اینکار، یک حاشیه در بالای دستگاه برای جای دادن دوربین‌ها، اسپیکرها و سنسورها اضافه کند؟

در توضیحات پتنت سامسونگ آمده است:

طراحی حاضر، یک ماژول نمایشگر با یک پنل وصل‌شده به پشت پنجره کاور موبایل است. پنجره کاور، شامل یک قسمت برآمده در وسط قسمت بالا بوده که می‌توان با قرار دادن دوربین‌ها و اسپیکرها در آنجا، اندازه نمایشگر را افزایش داد.

البته این روش، بهترین راهکار ممکن برای بزرگ کردن سایز صفحه‌نمایش یک موبایل نیست، اما یکی از راه‌هایی است که این روزها سایر برندها نسبت به آن علاقه نشان داده‌اند. به نظر نمی‌رسد که به این‌زودی‌ها شاهد دستگاهی با یک ناچ وارونه یا بیرون از بدنه (reverse notch) باشیم. اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، بسیار علاقمند خواهیم بود که بدانیم سامسونگ با چه منطقی موبایل را با چنین روشی طراحی و ساخته است.

نظر شما درباره ناچ بیرون از بدنه سامسونگ ایده جالبی است؟

نوشته ناچ بیرون از بدنه سامسونگ را در این حق اختراع ببینید اولین بار در ترنجی پدیدار شد.