طراحی آیفون ۱۲ (iPhone 12) آغاز یک تفاوت خواهد بود

می دانیم که اپل تقریبا در هر دوره سه ساله طراحی خود را تغییر می دهد. این شرکت پس از ارایه آیفون ۶ و ادامه دادن طراحی آن در آیفون ۶ اس و ۷ به طراحی آیفون X رسید و حالا پس از آیفون Xs و آیفون ۱۱ به نظر می رسید آیفون ۱۲ باید طراحی متفاوت تری داشته باشد، طراحی‌ای که تنها وجه تمایزش دوربین مربعی آن نباشد! بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که اپل احتمالا تغییرات قابل توجهی را در طراحی ظاهری آیفون ۱۲ در سال آینده ایجاد خواهد کرد. در حقیقت طراحی آیفون ۱۲ (iPhone 12) آغاز یک تفاوت خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

طراحی متفاوت آیفون ۱۲

طرح مفهومی آیفون ۱۲

از آنجایی که بسیاری از کارشناسان و منتقدان فعال در حوزه فناوری از طراحی ظاهری آیفون ۱۱ که در سپتامبر سال جاری میلادی رونمایی و بعد از آن عرضه شد، انتقادات زیادی کردند، به نظر می رسد که مهندسان و طراحان اپل تصمیم گرفتند به منظور جلب توجه و رضایت بیشتر مشتریان و کاربران در بازارهای جهانی تغییر و تحولات چشمگیری را در شکل ظاهری نسل بعدی گوشی‌های آیفون یعنی آیفون ۱۲ که قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی رونمایی و عرضه شود، ایجاد کنند.

یکی از بزرگترین انتقادات کاربران و کارشناسان از آیفون ۱۱ بدون شک به طراحی مربعی‌شکل لنزهای دوربین در قاب پشتی گوشی است که به نظر بسیاری از آنها شکل زیبا و جذابی نداشته و برعکس برای بسیاری از افراد زشت به نظر می رسد. خب البته من اینطور فکر نمی کنم! خیلی از کاربران حتی پس از عرضه آیفون ۶ آن را نسبت به آیفون ۵ اس زشت می دانستند!

طرح مفهومی آیفون ۱۲ (iPhone 12) را ببینید

برخی از این تحلیلگران پیش بینی کردند که اپل احتمالا در طراحی آیفون ۲۰۲۰ از گوشی های محبوب در سال‌های گذشته همچون آیفون ۴ الهام خواهد گرفت. همچنین گفته می‌شود اپل می‌خواهد در آیفون ۱۲ با لبه‌های خمیده خداحافظی کند و حس جدیدی را با ظاهری مینیمال و تراشیده به کاربران منتقل کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید طراحی آیفون ۱۲ به چه صورت باشد؟

نوشته طراحی آیفون ۱۲ (iPhone 12) آغاز یک تفاوت خواهد بود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.