معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت مجوز فعالیت اپراتورهای TD-LTE فقط تا پایان سال اعتبار دارد و پس از پایان مجوز، باند فرکانسی آنها به فناوری 5G اختصاص پیدا خواهد کرد. به این ترتیب شاهد آغاز توسعه شبکه 5G در ایران با پایان TD-LTE در پایان سال ۱۳۹۸ خواهیم بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

توسعه شبکه 5G در ایران با پایان TD-LTE

شبکه 5G چین

نسترن محسنی، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توییتری که فیلتر است (!) نوشت:

در حال حاضر بسیاری از کشورها برای توسعه نسل پنجم اینترنت موبایل (5G) باند فرکانسی 3.5 گیگاهرتز را به این فناوری اختصاص داده‌اند.

وی افزود تا سال 2035 بر پایه فناوری 5G شاهد شکل‌گیری اقتصاد 12 تریلیون دلاری خواهیم بود و این که کدام صنعت در کشور می‌تواند بیشترین بهره‌گیری را از این فناوری داشته باشد، باید مورد بررسی قرار بگیرد. معاون سازمان تنظیم مقررات افزود همچنین تا سال 2035 ارتباطات، سرگرمی، آموزش، ماینینگ، حمل و نقل، ساخت و ساز و سایر صنایع می‌توانند سهم زیادی از اقتصادی که توسط فناوری 5G ایجاد می‌شود را به خود اختصاص دهند.

اختصاص فرکانس اپراتورهای TD-LTE به فناوری 5G
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه بیان کرد با توجه به این که مجوز پروانه‌های نسل چهارم ارتباطات ثابت (TD-LTE) فقط تا پایان سال جاری اعتبار دارد، در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موضوع واگذاری فرکانس آن با هدف توسعه فناوری 5 جی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود اینترنت اشیا و واقعیت افزوده بخش‌هایی از فناوری‌های نوین نسل پنجم اینترنت همراه هستند که با آنها می‌توان به کاربردهایی چون خودروهای خودران دست پیدا کرد.

نظر شما چیست؟ شما کاربر TD-LTE هستید؟ آیا از اتمام این سرویس رضایت دارید؟ به هر حال توسعه شبکه 5G می تواند مهم تر باشد.

نوشته آغاز توسعه شبکه 5G در ایران با پایان TD-LTE در پایان سال ۱۳۹۸ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.