سامسونگ در حال همکاری با Olympus برای ارتقا کیفیت دوربین گوشی های خود است

انگار تب جدیدی در دنیای گوشی های موبایل در حال ظهوره که به تب “با شرکت های سازنده دوربین های عکاسی شریک شو” معروف است. البته این نظر شخصی بنده می باشد ولی خب آنچنان هم بیراه نیست چرا که پس از عبور از دورهامتیاز دهی دوربین های موبایل توسط دگزو” که خصوصا سازندگان چینی را به شدت درگیر آن کرده بود، حال شاهد مشارکت کمپانی های موبایل سازی و تولیدکنندگان دوربین های عکاسی هستیم تا این ترند نیز ضمیمه موبایل سازان علی الخصوص مبحث بازاریابی آنان شود. در جدیدترین این موارد نیز می شنویم که سامسونگ در حال همکاری با Olympus برای ارتقا کیفیت دوربین گوشی های خود است.

همکاری با Olympus

مشارکت سامسونگ و الیمپوس پس از Vivo-Zeiss ،OnePlus-Hasselblad و از همه مهمتر، Huawei-Leica می تواند جدیدترین معامله دوربین گوشی های هوشمند باشد. سه مورد اول همگی در سال جاری رقم خورده و خواهند خورد اما شروع کننده اصلی آن بی شک هواوی و لایکا می باشد که سابقه همکاری آن ها اکنون پنجمین سال خود را سپری می کند.

همکاری با Olympus

به نقل از وب سایت tomsguide، سامسونگ موبایل ممکن است به زودی با نام تجاری دوربین های عکاسی، Olympus، در جدیدترین همکاری مشترک بین یک برند سازنده تلفن هوشمند و یک شرکت دوربین سازی، شریک شود. در حالی که هنوز اطلاعات کمی از این خبر منتشر شده است، گزارشات مختلف حاکی از آن است که Olympus برای همکاری استراتژیک به سامسونگ مراجعه کرده است، چرا که این شرکت در وهله اول ممکن است مارک تجاری خود را ارائه دهد، سپس تخصص خود در زمینه های اصلی عکاسی و فیلمبرداری، از جمله اپتیک، تن رنگ و موارد دیگر را. با این حال، اعتقاد بر این است که مذاکرات بین دو شرکت در مراحل اولیه خود جریان دارد، بنابراین هر گونه شایعات در مورد همکاری سامسونگ و Olympus را باید کاملاً محتاطانه در نظر گرفت.

سابقه همکاری کمپانی های سازنده تلفن همراه و دوربین های عکاسی

مشارکت بین کمپانی های تلفن همراه و دوربین های عکاسی موضوع جدیدی نیست. نوکیا، در دوران اوج خود، اپتیک Carl Zeiss را برای برخی از گوشی های خود مانند سری N و موارد دیگر ارائه می داد. در فضای گوشی های هوشمند نیز، غول چینی هواوی طی سال های گذشته با لایکا همکاری مثمر ثمری را انجام داده است که طی آن شرکت لایکا تخصص خود در زمینه اپتیک و همچنین الگوریتم های تعادل رنگ را ارائه می دهد. یکی از جدیدترین مشارکت های اخیر نیز توسط وان پلاس رونمایی شد که در یک معامله چند ساله با برند معروف دوربین های عکاسی، Hasselblad، همکاری کرده است. حتی ویوو در جدیدترین تلفن های هوشمند سری X خود از اپتیک Zeiss استفاده می کند.

تجربه همکاری وان پلاس با Hasselblad از زبان مدیر عامل این شرکت

البته سامسونگ نیز با چنین مشارکت هایی کاملاً غریبه نیست. غول الکترونیکی کره ای امروزه از لوازم جانبی صوتی تحت لیسانس AKG بهره می برد که یک برند کاملاً شناخته شده در حوزه صدا می باشد. نکته جالب ماجرا اما اینجاست که سامسونگ در حال حاضر یک بازیگر مشهور در تجارت حسگر تصویر دوربین های موبایل به شمار می رود و در کنار سونی، یکی از بزرگترین تولید کنندگان حسگر دوربین ها در سراسر جهان است. در نتیجه همکاری با Olympus، که به دلیل ارائه لنز های دوربین با کیفیت بالا مشهور است، ممکن است یک مشارکت جالب باشد.

افشا اطلاعات توسط آیس یونیورس

افشا اطلاعات توسط آیس یونیورس

از هم اکنون، افشاگران معروف، FrontTron و Ice Universe، هر دو ادعا کرده اند که اطلاعات آن ها در این زمینه معتبر است. همچنین سخنان بیشتری در مورد چنین مشارکتی توسط کاربر توئیتر Yogesh مطرح شده، وی ادعا می کند که ممکن است ما نتیجه این همکاری را در گلکسی فولد امسال ببینیم. اینکه آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، باید بر اساس گزارش های ماه های آینده مشخص شود.

امتیاز DxO دوربین وان پلاس ۹ منتشر نخواهد شد!

در نهایت ارزیابی شما از مشارکت سامسونگ با Olympus چیست؟ آیا این روند جریان یافته توسط سازندگان گوشی های هوشمند را برای ارتقا کیفیت دوربین های موبایل حیاتی و مؤثر می دانید یا نه؟

نوشته سامسونگ در حال همکاری با Olympus برای ارتقا کیفیت دوربین گوشی های خود است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code