نکاتی مفید برای خرید گلس محافظ گوشی

محافظ صفحه همواره با توجه به جنس موادی که در تولید آن به کار برده شده است.

اکثر ما بدون توجه به سن و سال، معمولاً تجربه پرت شدن یا افتادن گوشی از دست خود را داریم.

زمانی که گوشی از دست ما روی زمین می افتد، چند لحظه استرس‌زا را سپری خواهیم کرد؛ چرا که می ترسیم صفحه گوشی شکسته باشد یا این که دیگر کار نکند.

این جا است که یک محافظ صفحه گوشی به یاری ما آمده تا از پرداخت هزینه های گزاف تعمیر یا خرید مجدد گوشی ممانعت کند.

محافظ های صفحه همواره با توجه به جنس موادی که در تولید آن ها به کار برده شده است، به دو دسته محافظ شیشه ای حرارت دیده و پلاستیکی دسته بندی می شوند.

هر کدام دارای خصوصیات و مزایایی هستند؛ اما بهتر است بدانید که شیشه حرارت دیده در قیاس با محافظ پلاستیکی در حیطه حفاظت از صفحه گوشی کارکرد مناسب‌تری دارد.

گلس آنتی رفلکس چیست؟

گلس آنتی رفلکس به مفهوم ضد انعکاس نور است. همان گونه که می دانید جهت مشاهده اجسام، نور باید از یک مأخذ نوری به آن تابیده شود و سپس به چشم ما انعکاس یابد تا ما آن را مشاهده کنیم. صفحه نمایش همه گوشی ها در نور بسیار و مستقیم، نور را به صورت مستقیم به چشم ما انعکاس می دهد که سبب کم شدن وضوح تصاویر و رنگ های صفحه نمایش گوشی می شوند. یا این که جهت مشاهده محتواهای صفحه با مشکل مواجه می شویم.

گلس آنتی رفلکس این مسئله را تا حد قابل توجهی برطرف می کند. به گونه ای که در روز های آفتابی حتی زیر نور مستقیم خورشید هم با مشاهده صفحه نمایش گوشی با مشکل مواجه نمی شویم.

گلس ضد چربی چیست؟

گلس ضد چربی معمولاً از امکانات نانو برخوردار است. این قابلیت از به جا ماندن هر نوع آلودگی و چربی روی محافظ صفحه گوشی ممانعت به عمل می آورد. برای پیشگیری از ثابت ماندن هر نوع چربی، آلودگی، لک و کثیفی و… می توانید از این نوع محافظ بهره ببرید.

گلس ضد ضربه چیست؟

مناسب ترین راه حل جهت حفاظت و نگهداری از صفحه نمایش گوشی موبایل به کارگیری گلس ضد ضربه و ضد خش است. به علت گران بودن نرخ صفحه نمایش گوشی لازم است از بهترین محافظ صفحه نمایش بهره ببرید. یکی از مناسب ترین گلس ها در مقابل خط و خش و ضربه، محافظ صفحه نمایش سرامیکی مات است. از عمده ترین خصوصیات این محافظ می توان به ضد اثر انگشت بودن آن اشاره کرد.

گلس شفاف بهتر است یا مات؟

سوالی که امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید این است که گلس شفاف بهتر است یا مات؟ بهتر است بدانید محافظ صفحه نمایش گوشی بهتر است که سطح کیفی، استحکام و دوام بیشتری داشته باشد. این که شما کدام یک از مدل های محافظ صفحه نمایش گوشی را برای تلفن همراه خود انتخاب می کنید، زیاد مهم نیست؛ ولی در مجموع بهترین محافظ سطح کیفی بالایی دارد و در برابر ضربه های حدوداً سخت هم استقامت و دوام خود را حفظ می کند.

معرفی گلس شیشه ای

گلس های شیشه ای به علت این که روشن، براق و صاف تر هستند، سطح کیفی صفحه نمایش را به خوبی حفظ می کنند. همچنین در نمایش دادن نور و تصویر مسئله زیادی ایجاد نمی کنند. به علت این که منعطف نیستند، معمولاً نصب راحت تری هم خواهند داشت. از دیگر مزایای این نوع محافظ صفحه می توان به این مورد اشاره کرد که به علت قطور بودن قابلیت ضد ضربه ای بیشتری دارند.

گلس سرامیکی بهتر است یا شیشه ای؟

گلس سرامیکی معمولاً نسبت به محافظ صفحه شیشه ای از مزایا و سطح کیفی بالاتری برخوردار است. بدین علت خرید آن نسبت به محافظ شیشه ای هر روز نسبت به قبل بیشتر می شود؛ چرا که امروز افراد در پی گلس هایی هستند که از نظر کیفیت عالی باشند تا صفحه گوشی دستخوش شکستگی و خط و خش نشود. در این صورت بهتر است محافظ صفحه نمایش گوشی سرامیکی تهیه کنید.

گلس بی رنگ شفاف چیست؟

گلس بی رنگ شفاف محافظی است که دارای خصوصیات زیر باشد:

  • وضوح و روشنی تقریباً مناسب
  • حاوی لبه های گرد
  • ضخامت کم
  • حفاظت از صفحه گوشی در مقابل خط و خش و هر نوع لک
  • تغییر ندادن رنگ و سطح کیفی تصاویر
  • شامل حفره هایی با برش دقیق در بخش بالای محافظ
  • نصب راحت

کدام گلس بهتر است؟

در زمان خرید گوشی موبایل امکان دارد این پرسش برای شما پیش آید که پس از خرید گوشی جدید، گلس هم باید تهیه کرد؟ یا این که چه مدل محافظ صفحه نمایشی بهتر است و عملکرد مناسب‌تری دارد؟ در این خصوص خریداران با توجه به تجربه ای که در خصوص خرید محافظ صفحه نمایش دارند، همیشه سه خصوصیت مهم را که یک محافظ باید دارا باشد را مد نظر می گیرند.

این خصوصیات عبارتند از:

  • یک محافظ صفحه نمایش گوشی مناسب باید در مقابل ضربه و خط و خش استقامت بالایی داشته باشد.
  • محافظ گوشی لازم است سبب کاهش سطح کیفی صفحه نمایش نشود.
  • محافظ صفحه نمایش با کیفیت نباید از توان تاچ و کارکرد لمسی گوشی بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code