تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ گلکسی S21 بدون GPU شرکت AMD ارایه می شود و پشت سر Snapdragon 875 خواهد بود

گلکسی S30 یا گلکسی S21 پرچمدار آتی سامسونگ خواهد بود. اگزینوس ۱۰۰۰ هم تراشه آن خواهد بود اما از همین حالا کاربران می خواهند بدانند که این پرچمدار نیمه اول سال ۲۰۲۱ سامسونگ چقدر بین مدل های اگزینوس و اسنپدراگون تفاوت خواهد داشت؟ خب باید بگویم تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ گلکسی S21 بدون GPU شرکت AMD ارایه می شود و پشت سر Snapdragon 875 خواهد بود. این را یکی از منابع نزدیک به سامسونگ می گوید ولی همچنان عنوان می کند که فاصله بین اگزینوس ۱۰۰۰ و اسنپدراگون ۸۷۵ کمتر از اگزینوس ۹۹۰ و اسنپدراگون ۸۶۵ است.

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ گلکسی S21

مدل های اروپایی و خاورمیانه سامسونگ گلکسی S21 یا (S30) احتمالا توسط Exynos 1000 تغذیه خواهد شد. در سالهای اخیر، ما شاهد شکاف عملکرد بین تراشه های کوالکام و سامسونگ هستیم و به نظر می رسد داستان در سال 2021 تفاوت چندانی نخواهد داشت.

این منبع می گوید نه تنها Snapdragon 875 دارای پردازنده سریع تری خواهد بود، بلکه GPU آن نیز منجر به حفظ قدرت می شود.

توییت همچنین حاکی از این است که Exynos 1000 از پردازنده گرافیکی Radeon AMD برخوردار نخواهد بود. این دو شرکت در سال 2019 وارد یک همکاری چند ساله شده بودند و انتظار می رود که پردازنده هوشمند پرچمدار آینده سامسونگ از فناوری AMD استفاده کند.

بنچمارک های منتشر شده از ماه گذشته به این نتیجه رسیدند که اولین GPU سفارشی ساخته شده برای سامسونگ سه برابر GPU در اسنپدراگون 865 خواهد بود.

اگرچه مطمئناً امیدوارکننده به نظر می رسد، اما این منبع ادعا می کند GPU شرکت AMD تا سال 2022 در تراشه های اگزینوس ارائه نخواهد شد و در کوتاه مدت چیزی برای طرفداران سامسونگ به معنای امیدوار کننده نیست.

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ گلکسی S21

این بدان معنی است که Exynos 1000 با یک پردازنده گرافیکی Mali ارایه خواهد شد، که با GPU Adreno شرکت Qualcomm مطابقت پردازشی ندارد و همچنین گرمایش قابل توجهی را تحت استفاده سنگین خواهد داشت.

این منبع می گوید فاصله بین پرچمداران با تراشه کوالکام و سیلیکون پریمیوم سامسونگ در سال 2021 کاهش می یابد.

همانطور که در گزارش اخیر Business Korea یادآوری شده، سامسونگ استراتژی خود را برای توسعه یک تراشه اختصاصی به تنهایی پشت سر گذاشته است و در عوض با ARM همکاری کرده تا یک پردازنده جدید را بر اساس برنامه Cortex-X بسازد. پیش از این، آن را برای طراحی معماری مجموعه دستورالعمل (ISA) از ARM برای طراحی پردازنده های خاص خود استفاده می کرد.

گلکسی S30 با این ۸ ویژگی جذاب تر خواهد شد

در حال حاضر، در مورد Exynos 1000 اطلاعات زیادی وجود ندارد، به جز اینکه احتمالاً تراشه ۵ نانومتری مانند اسنپدراگون 875 خواهد بود. همچنین گفته می شود که فقط Galaxy S21 Ultra انتظار می رود که از Exynos 1000 بهره ببرد. دو مدل دیگر به احتمال زیاد توسط Exynos 992 ساخته می شوند که پیش از این انتظار می رفت با گلکسی نوت 20 اولین بار ارایه شود.

نظر شما چیست؟ منتظر گلکسی اس ۲۱ یا گلکسی اس ۳۰ هستید؟

نوشته تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ گلکسی S21 بدون GPU شرکت AMD ارایه می شود و پشت سر Snapdragon 875 خواهد بود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code